Drie tinten zand: waarom Yamaha’s avonturiers ons hart sneller laten kloppen

| |

Ben jij klaar voor een avontuur op onverharde paden? Op 12 september heb je de kans om de Yamaha Ténéré 700 zelf te ervaren tijdens RIDERS Offroad Experience in Genk! Deze motor, met zijn vernieuwde technologie en indrukwekkende specificaties, is de ideale metgezel voor avonturiers die niet bang zijn om buiten de gebaande paden te treden. Of je nu de nieuwste features wilt ontdekken of gewoon wilt genieten van het rijden, dit is jouw kans. Wees er snel bij als je op dit populaire model wil deelnemen. Op sommige dagdelen is de Yamaha Ténéré 700 al volledig volgeboekt.

Yamaha Ténéré 700

Naast de World Raid is ook de Yamaha Ténéré 700 beschikbaar, waarbij we expres het woord ‘gewoon’ niet toevallig vermijden, want gewoon bestaat niet bij een motor als deze. De 16-litertank is een tikkeltje naar voren en iets lager geplaatst voor een beter zwaartepunt. Het nieuwe zadel laat je iets vlotter bewegen en ook het kuipwerk en de ledkoplamp zijn vernieuwd. Net onder de neus treffen we een grotere update: de nieuwe ophanging. Die is samengesteld uit een volledig instelbare unit met een 43 mm-vork (210 mm veerweg) en nieuwe alu kroonplaten vooraan, 240 mm grondspeling, een zadelhoogte van 875 mm en een nieuwe progressieve monoshock met 200 mm veerweg. Onder invloed van Euro5+ is ook het CP2-blok vernieuwd, met onder meer ride-by-wire, meerdere rijmodi (Sport/Explorer), een korter inlaatkanaal (voor meer koppel) en een vernieuwde versnellingsbak. Het 6,3-inch TFT-scherm, bijbehorende knoppenwinkel én een USB-C-oplaadpunt zijn eveneens nieuw. Beschikbaar in Nederland vanaf €13.199, in België vanaf €11.699.

Yamaha Ténéré 700 World Raid

De Ténéré 700 World Raid blijft de vaste waarde voor avonturiers die dromen van lange, uitdagende reizen ver buiten de gebaande paden. Voor 2026 kreeg de Yamaha een subtiele, maar geslaagde make-over. Het dashboard – een 6,3-inch TFT-kleurenscherm – werd zelfs volledig vernieuwd. Het beproefde 689 cc CP2-tweecilinderblok voldoet nu aan de strengere Euro5+-norm en dankzij een aangepaste luchtinlaat levert de motor zelfs meer koppel bij lage toeren. Je kunt kiezen uit twee rijmodi – Sport en Explorer – om het vermogen optimaal af te stemmen op je rijstijl of het terrein. De geïntegreerde IMU met zes assen werkt samen met de tractiecontrole (TCS) en slipcontrole (SCS), met drie standen: Street, Off Road en Off. Ook het ABS is naar wens instelbaar, met offroad-gerichte modi (Rear Off en Off) waarmee je de achterrem of beide remmen volledig kunt uitschakelen voor maximale controle in het terrein. Nieuwe staalomvlochten remleidingen en Brembo-remklauwen zorgen voor nog meer precisie en remgevoel. De versnellingsbak schakelt nu soepeler dan ooit en een quickshifter (op- en terugschakelen) is als optie beschikbaar. Het vernieuwde brandstofsysteem bestaat uit twee zijdelings gemonteerde aluminiumtanks die samen 23 liter brandstof kunnen bevatten – goed voor een actieradius van ongeveer 500 km. De Ténéré 700 World Raid is verder uitgerust met volledig nieuwe, volledig instelbare KYB-vering, ontwikkeld voor maximale controle op veeleisend terrein. De vanafprijs in Nederland is €15.499, in België €13.999.

Bezoek RIDERS Offroad Experience op 12 september in Genk

Yamaha WR125R

Met een 125cc-blok, lange veerwegen en wielen die geschikt zijn voor onverhard terrein, positioneert de WR125R zich als opstapmodel in het adventuresegment. Het maximale vermogen bedraagt 15 pk (11 kW) bij 10.000 tpm, met 11 Nm koppel bij 6.500 tpm – precies wat wettelijk is toegestaan voor het A1-rijbewijs. Yamaha belooft een brandstofverbruik van nauwelijks 2,5 l/100 km. Qua rijwielgedeelte kiest Yamaha voor een semi-dubbel wiegframe en een offroad-gerichte wielcombinatie met 21 inch voor en 18 inch achter. De vering komt van KYB, met een 41 mm-telescoopvork en een Monocross-schokdemper achter. Met een Nederlandse vanafprijs van €5.899 en een Belgische vanafprijs van €4.999 ook nog eens zeer betaalbaar.


RIDERS Offroad Experience

Waar Motorcircuit Horensbergdam Genk
Wanneer 12 september
Meer informatie offroad.riders.nu
Tickets ticketpoint.nl

Het bericht Drie tinten zand: waarom Yamaha’s avonturiers ons hart sneller laten kloppen verscheen eerst op Motor.NL.

Vorige

Patenten verklappen Kove 350 Rally voor A2-rijders