Legendarische MV Agusta levert recordbedrag op

| |

De 1965 MV Agusta 500cc Grand Prix, bereden door Mike Hailwood en Giacomo Agostini, bracht tijdens een veiling bij Bonhams bijna één miljoen pond op – zo’n 1.150.000 euro. Daarmee behoort deze machine tot de duurste motoren ooit geveild in het Verenigd Koninkrijk.

De machine met frame- en motornummer 1109 speelde een hoofdrol in het Grand Prix-seizoen van 1965. Mike Hailwood behaalde dat jaar acht overwinningen en pakte met deze motor de wereldtitel in de 500cc-klasse. Ook Giacomo Agostini, die later zeven opeenvolgende titels zou winnen, reed op hetzelfde exemplaar.

Unieke MV Agusta GP-motor van Hailwood en Agostini geveild

In 1986 werd de motor gekocht door John Surtees, zelf wereldkampioen in zowel de motor- als autosport. Surtees hield de machine in perfecte staat en gebruikte hem nog regelmatig voor demonstraties, waardoor de historische racer nooit in de vergetelheid raakte.

Wat deze MV Agusta zo bijzonder maakt, is de combinatie van factoren: een aantoonbare racepedigree op het hoogste niveau met verbinding tot twee van de grootste Grand Prix-legenden — Hailwood en Agostini — een gedocumenteerde eigendomsgeschiedenis via John Surtees. Fabrieksracers uit dit tijdperk zijn nauwelijks meer op de markt, en zeker niet met deze provenance.

Het bericht Legendarische MV Agusta levert recordbedrag op verscheen eerst op Motor.NL.

Vorige

Voorrijders gezocht voor RIDERS Festival op 30 & 31 mei in Rosmalen